Forum  
Napisz odpowiedź   Spis wiadomości

Re: Pytanko do fachowców... tema: L. van Beethov       Adam, 15:59 18-10-2005

> > Witam wszystkich,
> >
> > z góry przepraszam za może głupie pytanie, ale chciałbym wiedzieć jak nazywa się ten fragment zapisu nut na 5-cio lini, który jest oddzielony z jednej i z drugiej strony pionowymi kreskami. Jestem zielony w tym temacie, a potrzebna jest mi ta informacja.... i dalsza część pytania: jeżeli to o co pytam w pierwszym pytaniu nazywa się X to w takim razie z ilu takich X-ów składa się cała 5-ta symfonia Beethovena?
> >
> > Wielkie dzięki wszelkim geniuszom :)
> Obszar między pionowymi liniami o jakie pytasz (zwanymi fachowo kreskami taktowymi) to po prostu takt. Z ilu taktów składa się 5 Symfonia Beethovena nie mam pojęcia. Ale jakie to ma znaczenie. Sprawdzę w partyturze i napiszę:)))
> Pozdrawiam:)))

Dzięki za miłą i rzeczową odpowiedź. Już wiem (dzięki Tobie), że chodzi o takty. Brakuje mi jeszcze informacji o liczbie taktów, z których skałada się cała V symfonia. Wdg, moich danych jest ich 615, ale mogę się mylić. Będę wdzięczny za ewentualne poprawienie mnie jeśli jestem w błędzie. Wszystko to jest mi potrzebne, gdyż zajmuję się związkiem ciągu Fibonacciego z tą właśnie symfonią.

Pozdrawiam i dzięki raz jeszcze.

Bieżący wątek:
 Pytanko do fachowców... tema: L. van Beethoven 17:26 17-10-2005 Adam
    Re: Pytanko do fachowców... tema: L. van Beethov 19:05 17-10-2005 Maciek
       Xaojnc6E 00:46 19-06-2014 O5Q8aSpqHZD5
       Re: Pytanko do fachowców... tema: L. van Beethov 15:59 18-10-2005 Adam
          Re: Pytanko do fachowców... tema: L. van Beethov 21:55 27-10-2005 saltus

Copyright (c) 2002 by Tempus Fugit